ליעוץ ראשוני חינם השאירו את פרטיכם:
שם:
טל':
אימייל:
banner

 

חקירות ילדים

לצערנו,אנחנו שומעים יותר ויותר בחדשות על אלימות בקרב ילדים. כל פעם שאנחנו שומעים על מקרה של אלימות,סמים או אונס,אנחנו רואים זוג הורים המומים בבית המשפט שלא מבינים איך יכול להיות שזה הילד המתוק שלהם שאחראי לעבירה כזאת חמורה. לפעמים אנחנו לא באמת יודעים מה ילדינו עושים,ואנחנו לא מכירים אותם באמת. 
 

אז מהם חקירות ילדים ולמי הן נועדו?
ובכן,חקירות ילדים הן חקירות מאוד עדינות. כולנו רוצים לתת לילד הרגשה שאנחנו סומכים עליו במאה אחוז,ושאין לנו סיבה לדאוג. לצערנו,בשנים האחרונות הצורך בחקירות ילדים הולך וגדל עקב גל האלימות השוטף את מדינת ישראל בשנים האחרונות.הרבה פעמים ניתן לראות את ילדינו יוצאים בשעות מוזרות,מתנהגים בצורה מוזרה,משקרים לנו ועוד.

 

חקירות ילדים ע"י חוקר פרטי הם חקירות שנועדו לברר עם מי הילד שלנו מסתובב,היכן הם מסתובבים,האם יש חשד לשימוש בסמים או אלכוהול, האם ישנם מאפיינים המעידים על אלימות, האם יש חשד ליחסי מין לא ראויים ועוד.

ניתן לאחד את כל הדברים הנ"ל לשאלה אחת, האם ניתן לסמוך עליהם?
ישנם כמה סימנים המעידים על שינוי בהתנהגותו של הילד,שאמורים לעורר את חשדינו:

עישון סיגריות
כיום ישנם ילדים המתחילים לעשן כבר בגילאים מאוד מוקדמים-10-14.הם יכולים לאשר או להכחיש,אבל הריח תמיד נשאר. עישון בגיל צעיר צריך לעורר את מחשבותיכם לגבי החברים שאיתם הילד מסתובב.

עיניים אדומות ועייפות
עיניים אדומות יכולות להעיד גם על עייפות,אבל גם על שימוש בסמים. עייפות בשעות לא רגילות ועיניים אדומות יכולות להעיד על שימוש במריחואנה או חשיש.

חזרה במצב שכרות
זאת כבר לא "סתם" נורה אדומה,זה אומר הכול. אלכוהול ניתן להריח בקלות מהבגדים ומהבל הפה.

לפי מחקרים שנעשו,כיום ידוע ש-50-60 אחוזים מבני הנוער צורכים משקאות אלכוהוליים. משקאות אלכוהוליים הם אחד הגורמים העיקריים שגורמים לאלימות בקרב בני נוער.

כמו כן,70 אלף בני נוער בגילים של 12-18 צורכים סמים. ישנם כאלה שצורכים סמים על בסיס יומי וחלק מדי פעם. צריכת סמים גורמת גם למעשי אלימות,וגם לגניבה ושוד על מנת להשיג כסף. סיגריות ואלכוהול בגיל צעיר משמשות למעשה כשלב מקדים,אצל חלק מהילדים,לשימוש בסמים.

כיום,מי שמופקד על חקירות ילדים במדינת ישראל,הן רשויות הרווחה. בגלל מעשי האלימות הרבים,רשויות הרווחה קורסות תחת הנטל,מה שמגביר את הצורך במשרדי חקירות פרטיים שיבצעו את העבודה.

משרד חקירות פרטיות וכן חקירות ילדים שמבצע חקירות ע"י חוקר פרטי  יכול להעיר את תשומת לב ההורים לבעיות שיש לילדם,וכן לייעץ,בעזרת הגורמים המוסמכים לכך,על טיפול שיכול להתאים.